اولین نشست رؤسای ادارات پیش بینی و تحقیقات اقلیمی ۹ استان همجوار در اداره کل هواشناسی استان قزوین
اولین نشست رؤسای ادارات پیش بینی و تحقیقات اقلیمی ۹ استان همجوار در اداره کل هواشناسی استان قزوین

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان قزوین : هم اکنون (دوشنبه ۰۹/۰۵/ ۹۶) اولین نشست روسای پیش بینی و هشدار سریع و تحقیقات هواشناسی در استان قزوین با حضور روسای ۹ استان ( گیلان ، گلستان ،آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، البرز، زنجان  ، مازندران و قزوین ) در حال برگزاری میباشد .

جلسه ای مشترک با حضور آقای دکتر احد وظیفه مدیر کل پیش بینی وهشدار سریع سازمان هواشناسی کشور، سرکار خانم دکتر محمدی مدیرتوسعه کاربردهای هواشناسی سازمان،  آقای دکتر حقیقت مسئول توسعه هواشناسی کاربردی  و آقای مهندس آرش بهاروند احمدی مدیر کل هواشناسی استان قزوین و رؤسای ۹ استان تشکیل شد .

به گزارش روابط عمومی: جلسه با تلاوت آیاتی چند از قران کریم آغاز و در ادامه آقای مهندس بهاروند ضمن گرامیداشت مقدم مهمانان محترم، به اختصار مطالبی در خصوص وضعیت اقلیمی و آب و هوایی,موقعیت جغرافیایی، اماکن دیدنی و گردشگری استان قزوین ارائه کردند.

در ادامه آقای دکتر شجاعی از گیلان چرایی نشست رؤسای ستادی و مدیران استانهای همجوار را به اشتراک گذاشتن  علوم و دانش های مختلف فنی، تجربی، انسانی  و حتی هنری بیان کرد . شجاعی افزود: که نتیجه تعامل مطلوب و کار سیستماتیک  شامل: به اشتراک گذاردن تجربیات، جلوگیری از کارهای موازی، اطلاع رسانی پدیده های جوی مشترک و راهنمایی برای چگونگی استفاده حداکثری از ظرفیتهای موجود در بخشنامه های دولت، وزارتخانه و سازمان هواشناسی ، اطلاع رسانی در خصوص برنامه ریزی کوتاه مدت ،بلند مدت و غیره .... .

در ادامه دکتر احد وظیفه مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور نیز از نشست مذکور استقبال کرد و گفت امیدوار است با چنین نشستهایی و استفاده از تجربیات و نظرات و توانایی علمی افراد بتوان چالش های موجود در پیش بینی  ایجاد وحدت رویه و هماهنگی بیشتر در خصوص تهیه بولتن های پیش بینی و بازنگری معیارها و دستورالعمل نحوه ی صدور هشدار های جوی و راه کارهای ارائه حال بینی(Now casting)با توجه به امکانات موجود همچنین ظرفیت سازی، ارتقاء مهارت و آموزش های ضمن خدمت و ارزیابی مهارت کارشناسان پیش بینی در سازمان و ادارات اقدام کرد . 

    در ادامه خانم دکتر فرح محمدی مدیر توسعه کاربردهای هواشناسی سازمان هواشناسی کشور نیز گفت به دلیل عدم اطلاع از سمت و سوی تحقیقات در سطح بین الملل نمی توانیم متقاضی دریافت اطلاعات باشیم. در سطح کشور شناختی از ظرفیت های پژوهشی دستگاهها وجود ندارد. ماحصل این نشست تهیه اطلس مخاطرات جوی برای شمال و شمالغرب کشور وایجاد بانک اطلاعاتی مشترک پروژه ها و گزارشات انجام شده برای ۹ استان همجوار میباشد.

در قسمت دوم نشست مذکور، جلسات به صورت اختصاصی در دو گروه پیش بینی و تحقیقات اقلیمی در سالن های مجزا در حال انجام می باشد.دوشنبه 9 مرداد 1396
07:44:34
تعداد بازدید ها از این صفحه: ۵۶۲تعداد بازدیدکنندگان کنونی: ۲

تعداد کل بازدید کنندگان: ۷۸۰۵۲۵


Copyright © QazvinMet All rights reserved
E-mail : info@qazvinmet.ir - Design and Power by: CaspianITC