موج بارشی پرحجم در راه است/ افزایش ۳۰ درصدی بارش ها در قزوین
موج بارشی پرحجم در راه است/ افزایش ۳۰ درصدی بارش ها در قزوین

آقای مهندس شیخ الملوکی مدیر کل هواشناسی استان قزوین گفت: با توجه به آمار میزان بارندگی در کشور، قزوین سی درصد افزایش بارندگی نسبت به سال قبل داشته و اوج بارندگی ها در روز دوشنبه ۱۲ فرودین ماه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی :  شیخ الملوکی مدیرکل هواشناسی استان در جلسه مدیریت بحران استان که صبح امروز در سالن باقرالعلوم استانداری برگزار شد بیان کرد: با توجه به پیش بینی های انجام شده، از هفته گذشته انتظار موج بارشی پرحجمی را طی روزهای جاری داشتیم.

وی گفت: موج بارشی پرحجمی از امشب ۱۱ فروردین ماه شروع و تا انتهای وقت دوشنبه ۱۲ فروردین ماه و بامداد سه شنبه سیزده فروردین نیز ادامه خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی استان قزوین با اشاره به بارشهای موجود از ابتدای سال تا کنون اظهار کرد: شهر قزوین مجموعا سی و پنج میلیمتر بارندگی داشته است و سیستم جدید بارشی، دو تا سه برابر قویتر از سیستم قبلی بوده و حجم بارندگی زیادی خواهد داشت و چون حرکت سیستم کند است، بارندگی های زیادی را خواهیم داشت.

شیخ الملوکی عنوان کرد: با توجه به آمار میزان بارندگی در کشور، قزوین سی درصد افزایش بارندگی نسبت به بلند مدت را داشته و اوج بارندگی ها در روز دوشنبه است. با توجه به کاهش ضریب نفوذپذیری خاک، حجم ابهای روان، قابل ملاحظه خواهد بود.

وی افزود: این سیستم بصورت پراکنده تا ساعاتی از  روز سه شنبه همچنان ادامه خواهد داشت و از روز پنجشنبه سیستم کم بارشی وارد استان می شود.سه شنبه 13 فروردين 1398
05:37:30
تعداد بازدید ها از این صفحه: ۴۱۲تعداد بازدیدکنندگان کنونی: ۳

تعداد کل بازدید کنندگان: ۹۲۱۱۵۱


Copyright © QazvinMet All rights reserved
E-mail : info@qazvinmet.ir - Design and Power by: CaspianITC