بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی از اداره کل هواشناسی استان قزوین
بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی از اداره کل هواشناسی استان قزوین

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان قزوین، بتاریخ ۹۸/۰۸/۰۱جناب آقای دکترداود محمدی نماینده مردم قزوین البرز و آبیک و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی و همچنین سرکار خانم مهندس زرآبادی  نماینده  مردم قزوین البرز وآبیک و عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از اداره کل هواشناسی استان در جمع کارکنان ستادی وشهرستانی حاضر شدند .

آقای مهندس شیخ الملوکی مدیر کل هواشناسی استان ابتدا ضمن ارائه گزارشی  از فعالیت های سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان قزوین به عملکرد هواشناسی استان در سال جاری اشاره و  اظهار داشت: در فروردین ماه سال جاری رخداد ۲ موج سیلابی را  در استان شاهد بودیم که به موقع و درست پیش بینی شد  و با مدیریت خوب مسئولین استان، کمترین خسارت را به جا گذاشت.

مدیرکل هواشناسی استان قزوین در ادامه با اشاره به تعداد بالای ایستگاه های هواشناسی در استان بیان داشت: ۹ ایستگاه هواشناسی سینوپتیک در سطح استان مستقر است که این ایستگاه ها ، تأمین اعتبار تجهیز و بروز رسانی آنها از مشکلات پیش رو می باشد.

شیخ الملوکی در پایان با اشاره به بودجه هواشناسی کشور اظهار داشت: سرجمع اعتبارات سازمان در جایگاه مناسبی قرار ندارد و تقاضا داریم با توجه به اهمیت هواشناسی، این موضوع در مجلس شورای اسلامی مورد حمایت قرار گیرد.

نمایندگان شهرستان قزوین نیز ضمن تاکید بر نیاز به تقویت و تجهیز سازمان هواشناسی قول دادند در اولین فرصت با رئیس سازمان هواشناسی کشور دیدار داشته باشند. در ضمن هم‌اکنون هواشناسی با کمبودهای جدی مواجه است که با اعتبارات فعلی نمی توان این نارسایی ها را جبران کرد.

در ادامه نمایندگان محترم  مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش های مدیریت و کارکنان هواشناسی استان، عملکرد این مجموعه را در استان رضایت بخش دانستند و قول مساعد جهت همکاری و پیگیری های لازم را دادند.پنجشنبه 2 آبان 1398
04:55:15
تعداد بازدید ها از این صفحه: ۲۷۷تعداد بازدیدکنندگان کنونی: ۲

تعداد کل بازدید کنندگان: ۹۶۰۳۹۸


Copyright © QazvinMet All rights reserved
E-mail : info@qazvinmet.ir - Design and Power by: CaspianITC