دیدار مدیر کل هواشناسی با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان قزوین، حسن آصفی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان به همراه معاون امداد و نجات این جمعیت صبح یکشنبه ،دهمین روز از اسفند با حضور در اداره کل هواشناسی با یوسف شیخ الملوکی مدیرکل هواشناسی استان ، دیدار و گفتگو کرد.

شیخ الملوکی در این دیدار  ضمن خیرمقدم به توضیحاتی در خصوص شبکه ایستگاه های هواشناسی  و خدمات این اداره کل در استان پرداختند.

حسن آصفی در این دیدار بر توسعه و افزایش همکاری ها و ایجاد ارتباطات موثر جهت اطلاع رسانی به هنگام و ایجاد آمادگی در مواجهه با سوانح جوی و اقلیمی تاکید کرد و در ادامه اظهار داشت: هر چه قدر اطلاعات هواشناسی کامل تر و دقیقتر  باشد بحث آمادگی نیروهای امدادی قوی تر خواهد بود و  هر چه قدر این همکاری ها در قالب تفاهم نامه در استان توسعه پیدا کند و کاربردی شود می تواند فرآیند مدیریت بحران را تسهیل کرده و از دامنه خسارات بکاهد.

حکمت اله هاشمی معاون امداد و نجات هلال احمر استان نیز در این دیدار عنوان کرد: تاثیر هواشناسی به خدمات نیروهای امدادی در حوادث و سوانح کاملا مشهود است و انعقاد یک تفاهم نامه و بومی سازی آن و اعتماد به هواشناسی و پیش بینی های آن بسیار برای حوزه امداد و نجات می تواند اهمیت داشته باشد و باعث آمادگی نیروهای امدادی و ارائه خدمات مطلوب تر خواهد شد.

شیخ الملوکی در ادامه افزود: با توجه به بلایای جوی و تغییر اقلیم، بشر نسبت به هواشناسی حساس تر شده است و در حوزه های مختلف نیز اهمیت پیدا کرده و با توجه به بستر و توانمندی که در سطح استان و کشور وجود دارد اگر بتوانیم از داده های هواشناسی درست استفاده کنیم می توانیم از تهدیدات ناشی از تغییرات اقلیمی پیشگیری کنیم و خسارات وارده را به حداقل برسانیم.

شیخ الملوکی در ادامه اظهار داشت: این اداره کل آمادگی لازم را در جهت همکاری در ضمینه های مختلف را با جمعیت هلال احمر استان را دارد  و درپایان این بازدید، همکاران واحد پیش بینی توضیحاتی را در خصوص فرآیند پیش بینی ارایه کردند.

دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
۰۷:۰۲:۳۱
تعداد بازدید ها از این صفحه: ۴۲۲تعداد بازدیدکنندگان کنونی: ۲

تعداد کل بازدید کنندگان: ۱۰۹۳۷۹۵


Copyright © QazvinMet All rights reserved
E-mail : info@qazvinmet.ir - Design and Power by: CaspianITC